Skip to content

Zo krijg je het optimale TV-beeld

Als je een nieuwe flatscreen uitpakt, staat hij meestal helemaal verkeerd ingesteld. Met de kalibratiedisk van HiFi Klubben heb je alles echter snel onder controle, zodat je volop kunt genieten van de beeldkwaliteit waar je voor hebt betaald.

De fabrieksinstellingen van een TV zijn bedoeld om indruk te maken in de winkel, en niet voor een correcte beeldweergave thuis. De TV die in de winkel het hardst schreeuwt krijgt de meeste aandacht en wordt daarom vaker verkocht dan het model ernaast. Daarom hebben fabrikanten het contrast, de scherpte en de blauwe kleur meestal helemaal omhoog gedraaid, waardoor het beeld extra wit en helder lijkt. 

Als je dit niet verandert, worden je ogen sneller moe en mis je alle prachtige details waar film- en TV-producenten zoveel tijd, geld en energie in hebben gestoken. En hoe duurder en beter je TV is, hoe meer je hierdoor misloopt.

De gratis kalibratiedisk van Hi-Fi Klubben zorgt voor een perfect beeld

Bij HiFi Klubben begrijpen we niet waarom het moeilijk of duur zou moeten zijn om goed beeld uit een splinternieuwe flatscreen te krijgen. Daarom hebben we een eigen kalibratiedisk ontwikkeld, die we gratis verstrekken aan onze leden en aan iedereen die een TV bij ons koopt. 

Je hoeft de disk alleen maar in je DVD- of Blu-ray-speler te leggen, de aanwijzingen en eenvoudige instructies bij de verschillende tests te volgen en je krijgt binnen enkele minuten een haarscherp beeld. En als je eenmaal aan een goed beeld gewend bent, wil je nooit meer terug naar die opdringerige, schreeuwerige fabrieksinstellingen.

Eenvoudige aanpassingen maken een groot verschil

Het testbeeld op de schijf helpt je met de belangrijkste instellingen: contrast, helderheid, scherpte en kleurverzadiging. Daarnaast krijg je ook nog allerlei tips voor andere basisinstellingen en leer je ook welke TV-functies je beter aan of uit kunt zetten. 

Alles werkt heel eenvoudig met de eigen afstandbediening en de menu’s van je TV. En als je klaar bent, zijn je instellingen zo goed dat je alleen met professionele meetapparatuur en de hulp van experts het beeld nog beter kunt krijgen.

Veel te verbeteren

Tijdens de kalibratie zul je versteld staan over de vele basisinstellingen die je moet aanpassen om gewoon goed beeld te krijgen. In het begin lijkt het beeld misschien wat geel of saai, maar zet maar eens een goede film op, bijv. op Blu-ray of Netflix. Je merkt dan gegarandeerd dat het beeld mooier en natuurlijker is. En je kunt altijd nog terugvallen op de fabrieksinstellingen, als je TV moet concurreren met de namiddagzon in je woonkamer. 

 

Voorbeeld 1: correct contrast. Genuanceerd en gedetailleerd beeld in lichte en donkere delen. Voorbeeld 2: te hoog contrast. De details in de lichtere delen van het beeld verdwijnen en worden een soort witte vlekken. Overdreven kleuren zonder nuances.

 

Voorbeeld 3: correcte helderheid. Alle details zijn duidelijk, ook in de donkere delen van het beeld. Voorbeeld 4: verkeerde helderheid en/of verkeerde zwartdefinitie. Alle nuances in de donkere delen verdwijnen.

   

Denk goed na voordat je iets koopt

Ook al weet je nu waar je op moet letten, het risico bestaat nog steeds dat je je laat verleiden door de meest ‘schreeuwerige’ TV als je weer eens in de winkel staat. Maar doe voordat je de knoop doorhakt even een stap achteruit, en denk hier eens goed over na:

 

  • Kun je details zien in het donkere gedeelte van het beeld, of zie je alleen zwarte vlekken?
  • Kun je details zien in de lichte delen – bijvoorbeeld wolken aan de hemel – of zijn het alleen maar witte klodders?
  • Zijn de huidskleuren natuurlijk en genuanceerd?
  • Bestaat de ‘scherpte’ eigenlijk uit niets anders dan overdreven contouren rond alle vormen op het beeldscherm? 

Als je bewust vergelijkt, zit je eigenlijk altijd goed. En als je de kalibratieprocedure één keer hebt doorlopen, weet je voortaan precies hoe een mooi en correct TV-beeld eruitziet.

 

Makkelijk en veilig – voor TV en projector

Alle instellingen van het kalibratieproces verlopen via het standaardmenu van de TV, zodat er niets kapot kan gaan. Als je niet tevreden bent met het resultaat, kies je gewoon voor ‘fabrieksinstellingen herstellen’ en begin je opnieuw. 

De kalibratiedisk van HiFi Klubben kan zowel voor TV’s als projectoren gebruikt worden, en als je alle stappen zorgvuldig doorloopt, benader je het perfecte beeld. En dat is meestal meer dan genoeg. Als je echter heel hoge eisen stelt – bijvoorbeeld bij een high-end home cinema – kun je beter een professionele kalibratie laten doen, zodat met geavanceerde meetapparatuur alles perfect wordt afgesteld. 

Vraag HiFi Klubben om advies. Dat is de eerste stap op weg naar de ultieme filmervaring!

 

 

 

Wij denken dat je meer leuk vindt dan alleen deze pagina

We maken gebruik van koekjes, ook wel cookies, zodat je online kunt winkelen. We gebruiken ze ook om uit te vinden hoe onze website wordt gebruikt, zodat we onze site verder kunnen verbeteren. Door verder te gaan accepteer je deze cookies. Lees meer over cookies hier